Ürünler

IRMCO FLUIDS


Ürün Kodu : IRMCO FLUIDS

Genel amaçlı Metal işleme yağları olarak kullanılan 080-ideal derin çekme, aliminyum ve yumuşak çelikler için mükemmel sonuçlar verir.Zorlu operasyonlarda bile metal şekillendirmesini kolayca yapabilir. serisi, ter türlü sac metal işleme prosesinde yüksek verimlilik sağlayan, su bazlı, çevreye zararsız, yağ, klor ve solvent ihtiva etmeyen yüksek teknolojili ürünlerden oluşur. IRMCO FLUIDS ailesinin bütün ürünleri, suyla seyreltilmek suretiyle kullanılır ve ürün konsantrasyonu yapılacak işleme göre değişir. En zor parçaların işlenmesinde bile en iyi sonuçları verir ve takımların ömrünü uzatır. Pas ve korozyona karşı tam koruma sağlar. Tamamen su bazlı üretim teknolojisi sayesinde, çok kısa süre içerisinde ve sadece su kullanarak temizlenir. Kaynak işlemi öncesinde yıkama gerektirmez. Pek çok durumda, ürün temizlenmeden boyama işlemi yapılabilir (endüstrideki en yüksek PPG boya uyumluluk katsayısına sahiptir). Sektördeki en düşük zehirlilik oranına sahiptir ve ürünün ve ürün dumanın işçi sağlığına ve çevreye hiçbir zararlı etkisi yoktur. IRMCO ürünleri, özel yapısı sayesinde maliyetinin 10 katına kadar tasarruf sağlar.
 
IRMCO FLUIDS®-Takım ömürlerini uzatır: IRMCO FLUIDS teknolojisi, tutunucu özelliği ve üstün yağlama oranı sayesinde, yüksek sıcaklık ve sürtünme şartlarında takımları üstün bir şekilde korur ve takım ömründe ortalama %25 kazanım sağlar. Takım ömürlerinde ki uzama %400'e kadar çıkabilir.
 
-Sağlığa en zararsız ürünler: IRMCO FLUIDS ürünleri işçi sağlığı konusunda rakipsizdir. Geleneksel metal işleme sıvılarına kıyasla yaklaşık %400 daha az toksiktir. Ayrıca, eldiven vb. gibi koruma önlemlerine ihtiyaç duyulmaz.
 
-En çevre dostu ve en temiz teknoloji: IRMCO'ya has temiz yapısı sayesinde işyeri temizliği ve atık yönetimi konusunda rakipsiz bir üstünlüğe sahiptir. Su ile rahatça ve kısa zamanda temizlenir. Su kaynaklarını kirletmez. Çevreye karşı zararlı olmayıp, ek bir atık yönetimine tabi değildir.
 
-En kolay ve en kısa zamanda yıkanabilen metal işleme sıvıları: IRMCO FLUIDS ürünlerinin sonraki prosesler öncesi metal yüzeyinden temizlenmesi çoğunlukla gerekmez. Yıkama işlemi gerekli görülürse, metal yüzeyinden giderilmesi için sadece su yeterli olmaktadır. Diğer ürünlere göre çok daha kısa zamanda ve daha az maliyetle temizlenir. Temizleme maliyeti minimum %50 daha düşüktür. Ayrıca çok daha çabuk temizlenerek üretim prosesinde zaman tasarrufu sağlar. Yıkanması zor alanlardaki yağ Kalıntılarından kaynaklanan boya vb. proses sorunları tamamen ortadan kalkar.
 
-WELD BEFORE WASH: IRMCO FLUIDS kullanılarak işlenmiş parçaların kaynak işlemi öncesinde yıkanması gerekmez. Kaynak sırasında oluşabilecek buhar tamamen su bazlıdır ve toksik değildir. Porozite, çapak veya diğer sorunlara sebebiyet vermez. En yüksek kaynak kalitesi elde edilir. - Boyama işlemine en uygun metal işleme sıvısı: Pek çok durumda, ürünlerin boyama işlemi öncesinde bile yıkanması gerekmez.
IRMCO FLUIDS ürünleri boyama işlemi ile ilgili en yüksek uyumluluk oranına sahiptir. Söz konusu özelliğin uygulanabilirliği için üretilen parçalar kullanılarak test yapılması uygun olacaktır
 
-Boyama öncesi ürünün yıkanması gerekse dahi, temizleme işlemi maliyeti çok daha düşüktür (yaklaşık %50) ve diğer ürünlere kıyasla çok daha temiz ve boyaya uyumlu bir yüzey elde edilir. PPG tarafından boyaya en uyumlu kimyasal olarak belgelenmiştir (E-coat rating: 10). Metal işleme sıvısı kaynaklı boya defoları tamamen ortadan kalkar. Boyama kalitesi artar.
 
-Üstün korozyon önleyici: İRMCO FLUIDS ürünleri üstün korurzyon önleyici özelliğe sahiptir. Ürün, işlenen metal yüzeyde, makina ekipmanlarda ve takımlar üzerinde temizlemeden bırakılabilir ve böylece malzemeler korunmuş olur. Ek katkı maddesi kullanımı gerekmez.
 
-IRMCO FLUIDS serisi hiç bir yağ, solvent, klor vb. madde içermez.
 
-IRMCO ürünleri yanıcı değildir: IRMCO ürünleri kesinlikle yanmaz. Yağ içermediği için, kaynak işlemi gibi yüksek sıcaklık koşullarında ürün buharlaşır, karbonlaşma oluşmaz. Oluşan ürün buharı toksik değildir.
 
Saklama koşulları:
- Ürün kapalı alanda depolanmalıdır.
- IRMCO ürünleri tamamen kokusuzdur.
- Bilinen ve endüstriyel kullanımda olan hiçbir malzemeyle tepkimeye girmez.
- Ürünün yere dökülmesi halinde sadece suyla temizlenmesi yeterlidir.
 
Raf ömrü: IRMCO FLUIDS ürünlerinin "son kullanma tarihi" yoktur. Uygun koşullarda saklanmak kaydıyla, istenildiği zamana kadar kullanılabilir.
 
 
980-080 Zor derin çekme işlemleri için
(kalın malzeme, yüksek derinlik vb.)
Genel amaçlı Metal işleme yağları olarak kullanılan 080-ideal derin çekme, aliminyum ve yumuşak çelikler için mükemmel sonuçlar verir.Zorlu operasyonlarda bile metal şekillendirmesini kolayca yapabilir.
980-819 Temizleme, korozyon korunumu ve hidroform işlemleri için
Temizleme pas ve korozyondan koruma amaçlı kullanılır. Su ile konsantre edilerek malzemelerin ince bir tabakası oluşturulur ve korunma sağlanır.
980-122 Bakır, pirinç vb. saclar için (boru bükme)
0mm ~ 4mm arası parçalarda doğru çözüm verir.
980-135 Standart çekme, sıvama, kesme, form verme sıvısı
0 mm ~ 1,5 mm arası ince parçalar için idealdir.
980-136 Galvanizli ve AHSS (Geliştirilmiş yüksek mukavemetli çelik) saclar için
1mm~4 mm arası mükemmel sonuç verir.
980-146 Yüksek sıcaklık bulunan form verme işlemleri için
Uygulamada sıcaklık arttıkça kimyasal yapısı gereği malzeme üzerinde daha kalın ve kuvvetli bir etki oluşturur.
1mm~12 mm arası mükemmel sonuç verir.
980-156 AHSS(geliştirilmiş yüksek mukavemetli çelik, galvaniz)
saclar için
Yüksek dayanımlı çelikler için mükemmel sonuç verir.
980-536
Paslanmaz çelik saclar için
980-080P Son şekillendirme ve hafif form verme işlemleri için
980-519
Nozul ve parçaya sıkılarak oluşacak kaynak çapağını engeller.
Malzemeyle kaynak nozulu arasında bir film tabakası oluşturarak kaynak formunun korunmasını sağlar böylelikle kaliteli kaynak hatları meydana getirilip boyama ve kaplama işlemlerinde kolaylık ve zaman kazandırır.
 
980-103 Talaşlı imalat vb. işleme uygulamaları için

İlgili Ürünler

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın